Журі оголосило шорт-лист переможців першого етапу конкурсу соціально вагомого контенту PITCH UA.
І вже 23 квітня відбудеться докторинг-майстерня проектів з шорт-листа, безкоштовно відвідати яку матимуть змогу усі бажаючі.
Прийом заявок на перший етап конкурсу PITCH UA, організованого медіаконсалтинговою компанією Media Resources Management (MRM) за підтримки проекту USAID UCBI – Української ініціативи зміцнення громадської довіри, завершився 5 квітня. Конкурс, присвячений темі соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну, викликав великий інтерес українських творців аудіовізуального контенту. Всього було подано понад 200 заявок з проектами різних жанрів: коротко- та повнометражні документальні й ігрові фільми, телешоу та серіали для ТБ, анімація та різноманітні веб-проекти.

Журі, до складу якого увійшли представники USAID та міжнародні експерти аудіовізуальної галузі, ретельно розглянуло всі подані заявки та відібрало ті, що якнайкраще відповідають творчим та технічним вимогам конкурсу. Тож, ось він – шорт-лист переможців першого етапу PITCH UA:
1. «Нескорені», серія документальних сюжетів, Мультимедійна платформа іномовлення України UA TV;
2. «Пульс», художній фільм, спортивна драма, екшн, Товариство з обмеженою відповідальністю «СТУДІЯ «КІНОРОБ»;
3. «І будуть люди», серіал, історична драма, ТОВ «ФІЛЬМ Ю ЕЙ ПРОДАКШН»;
4. «Вдома краще», тревел шоу, Teen Spirit;
5. «Україна: історія. І сторіз», графічний Інстаграм-серіал, ФОП Тужилін Максим Володимирович;
6. «Золотий батон», чотирьохсерійний серіал, соціальна комедія, 435FILMS;
7. «Кафе «Київ», веб-серіал, комедія, сітком, Кримська Медіа Платформа;
8. «Ковчег», ігровий короткометражний фільм, біблійна притча, перенесена в реалії війни, ТОВ «ПРОНТО ФІЛЬМ»;
9. «Громада»; ситуаційна комедія, мок'юментарі, КУНИЦЯ продакшн;
10. «Жіночий підрозділ», серіал, процедурна драма, телеканал «Україна»;
11. «Борщ. Секретний інгредієнт», 4-серійний документальний кулінарний, тревел телефільм, ТОВ «ФІЛЬМ Ю ЕЙ ТЕЛЕВІЖН»;
12. «Велика родина», серіал, скетчком, ТОВ «Ай К'ю продакшн»;
13. «Додана вартість», скріптед-реаліті, документарі, розважально-просвітницьке, гумористичне шоу, ПП «Меллівора медіа»;
14. «Стартапери», сітком, AMfilm;
15. «ПроUkraine», пізнавальна телевізійна програма, ТОВ «Нравітся Пленет»;
16. «Кіноальманах «Десь поряд»», ігровий повнометражний фільм – кіноальманах, ТОВ «БІ-ТІ-ЕЛ-ВАВІЛОН»;
17. «ДіП-шоу», освітньо-розважальне шоу, інфотейнмент з елементами ігрового шоу, PPGang;
18. «Швидка 2 сезон», серіал, комедія, драма, ООО «Укрпрінтком»;
19. «Кухонний переворот», соціальний експеримент всеукраїнського масштабу, соціальне реаліті-шоу, 1+1 Production;
20. «Тиха революція», повнометражний документальний фільм, Сашко Чубко / Schuldenberg Films GmbH;
21. «Крутий заміс: сезон 2», серіал, документальна драма-комедія, DocNoteFilms;
22. «У пошуках змін або на двох колесах по Україні», реаліті шоу, road travel, продакшн студія Ivory Films;
23. «Агенти справедливості (7 сезон)», серіал, детектив, Телеканал «Україна»;
24. «Spivaymo», музичне шоу, Istivne;
25. «Побачити небо», повнометражний документальний фільм-портрет, ТОВ «ПРОНТО ФІЛЬМ»;
26. «Вибори», реаліті, соціальний експеримент, Bober Studio;
27. «Доктор Віра», серіал, медична, соціальна драма, 1+1 Продакшн.

Вітаємо усіхавторів та творчі команди проектів з переходом до другого етапу PITCHUA! Та чекаємо на них 23 квітня у конференц-залі Inveria Flow Space (м. Київ, вул. Володимирська, 49а), де о 9:00 розпочнеться докторинг-майстерня проектів з шорт-листа. Мета цього івенту – дати учасникам, котрі пройшли до другого етапу конкурсу, чітке розуміння того, яких коректив потребує їхній проект, аби влучніше відповідати концепції PITCH UA. Та, відповідно, – підвищити їхні шанси на перемогу у фіналі.

Проте, відвідати докторинг-майстерню буде цікаво та корисно не лише учасникам конкурсу, але й усім, хто створює, чи бажає створювати соціально вагомий контент. Адже свої рекомендації та поради на івенті надаватимуть провідні експерти ТБ та кіногалузі – як локальні, так і міжнародні.

Зокрема, це Адам Сігел (Adam Sigel) – контент-стратег, сценарист та продюсер із Лос-Анджелесу (США), що має понад 20 років досвіду у створенні оригінального контенту для ТБ та кінотеатрів, digital-проектів, мобільних додатків, VR та відеоігор для всесвітньо відомих компаній та соціальних організацій.

Також – Метью ван де Вельде (Mathieu Van deVelde), креативний продюсер з понад 12-річним досвідом роботи в аудіовізуальній індустрії різних країн: Великобританії, Австралії, Франції. Саме у французькій компанії Black Sheep Films, що переважно спеціалізується на розробці контенту для молоді, який у розважальній формі зачіпає важливі для аудиторії питання, Метью працює зараз.

А ще – Пітер Хеллер (Peter Heller), викладач кінофакультету Університету Академії мистецтв Сан-Франциско, США (Academy of Art University) та засновник компанії Heller Highwater. Ця компанія представляє інтереси сценаристів, режисерів та продюсерів. Серед її клієнтів, наприклад, – Рандалл Джансон (Randall Jahnson), сценарист культової стрічки TheDoors, та Деніел Лофін (Daniel Loflin), продюсер кількох сезонів серіального хіта Supernatural.

Команда кожного проекту-переможця першого етапу PITCH UA матиме чверть години на представлення своєї ідеї: до 5 хвилин на презентацію у довільній формі (з можливістю використовувати PPT, відео- та будь-які інші додаткові матеріали), та 10 – на запитання та відповіді. А 24–26 квітня також відбудуться особисті консультації учасників конкурсу з експертами. Найближчим часом організатори зв'яжуться з учасниками-переможцями, аби повідомити всі деталі.

Після публічного пітчингу своїх ідей на докторинг-майстерні та подальших індивідуальних консультацій з експертами, учасники другого етапу PITCH UA матимуть час на те, аби допрацювати свої проекти згідно отриманих рекомендацій та подати їх на фінальний етап конкурсу (заявки прийматимуться з 24 квітня по 17 травня включно).

Також важливо пам'ятати, що, аби потрапити до фіналу (список фіналістів буде оголошено 31 травня), учасники мають привести свій проект у відповідність не лише з творчими, але й з технічними вимогам конкурсу.

А саме: представити розширений опис проекту українською та англійською мовами (наприклад: сценарій фільму / сценарій першого епізоду серіалу / сценарій та структура першого епізоду неігрового проекту / інше); мати угоду з національним телеканалом чи дистриб'юторською компанією або великою веб-платформою про згоду демонструвати проект; надати деталізований пакет документів стосовно авторських прав, виробничої та продюсерської команди, а також юридичної особи чи компанії, яка юридично є отримувачем коштів тощо. З детальним переліком документів для подання заявки до фінального відбору можна ознайомитися в правилах PITCH UA.

Тож, бажаємо учасникам другого етапу вдалої презентації на докторинг-майстерні та успіху у фіналі. Адже їм є за що боротися! Нагадаємо: переможці PITCH UA – їх буде декілька – матимуть змогу отримати до 60 % фінансування бюджету своїх проектів та експертний супровід від USAID на всіх етапах їх розробки та виробництва.

Аби особисто ознайомитися з оригінальними ідеями аудіовізуальних проектів про єдину та різноманітну Україну та почути рекомендації міжнародних експертів зі створення соціально вагомого контенту, реєструйтеся на докторинг-майстерню PITCH UA у ролі слухача за посиланням.

Де: Inveria Flow Space, вул. Володимирська, 49а, м. Київ

Коли: 23 квітня, з 9:00 до 18:00

Вхід для слухачів: вільний — за умови попередньої реєстрації

Слідкуйте за новинами PITCH UA на офіційному сайті www.pitchua.com.