Завершився PITCH UA – перший конкурс соціально вагомого контенту про Україну
Від кулінарного до тревел-шоу, від веб-ситкомів до масштабної історичної телевізійної драми: серед 7 проектів – переможців PITCH UA – можна знайти ідеї та формати на будь-який смак.
Конкурс контенту про єдину та різноманітну Україну PITCH UA, організований медіаконсалтинговою компанією Media Resources Management (MRM) за підтримки проекту USAID UCBI – Української ініціативи зміцнення громадської довіри, тривав три місяці. На перший етап конкурсу було подано понад 200 заявок різних жанрів: коротко- й повнометражні документальні та ігрові фільми, анімаційні фільми та серіали, телешоу і серіали для ТБ, різноманітні веб-проекти. Серед них журі визначило 27 півфіналістів, які потрапили на докторинг-майстерню, де отримали цінні рекомендації для вдосконалення своїх проектів від провідних міжнародних експертів – Адама Сігела (Adam Sigel), контент-стратега, сценариста та продюсера зі США, Матьє ван де Вельде (Mathieu Van deVelde), креативного продюсера з Франції та Пітера Хеллера (Peter Heller), викладача кінофакультету Університету Академії мистецтв Сан-Фанціско (США).

А 17 червня, по результатах відкритого завершального пітчингу, в ході якого відбулися презентації 22 проектів-фіналістів, експерти USAID назвали переможців конкурсу.
«Ми сподівалися відшукати проекти, що допоможуть наповнити ефір якісним і креативним контентом, який дозволить побачити Україну очима закоханих в неї людей. І я дуже рада, що наші надії виправдалися, – каже директор MRM Вікторія Ярмощук. – Переможці конкурсу – це проекти, які мають великий потенціал стати знаковими та успішними проектами, котрі привернуть увагу глядачів до важливих соціальних питань і сприятимуть позитивним змінам в нашій країні».
7 проектів-переможців PITCH UA, що обрано для подальшого їх розвитку та підтримки зі сторони USAID:
«Борщ. Секретний інгредієнт», веб-серіал / документальний фільм, Film.UA Television

Це – кулінарне тревел-шоу, в якому відомий шеф-кухар Євген Клопотенко подорожуватиме різними регіонами України, аби дізнатися, як там готують найпопулярнішу національну страву. А ще – розповідатиме про сам регіон: його туристичний потенціал і людей, які там живуть.
«Борщ – не просто страва, а символ єдності, бо легко сполучає найрізноманітніші інгредієнти і завжди залишається борщем, – розповідає про ідею проекту його продюсер Наталія Якимович. – Так і Україна об'єднує різних людей, і кожен вносить в громадянське суспільство свою цінність – ЛЮБОВ, ВІДВАГУ, ДОВІРУ, ПРИЙНЯТТЯ, РАДІСТЬ, НАДІЮ, ДРУЖБУ – це і є секретні інгредієнти нашого «БОРЩУ». Проект виріс з формату документального фільму в велику історію діджитал-сюжетів. Думаю, це вдалий формат, адже зможе охопити ширшу аудиторію».
«Вдома краще», тревел-шоу, Teen Spirit Media

В цьому проекті туристична складова – вже не додаткова опція, а головна складова шоу: режисер та екс-ведучий шоу «Орел і Решка» Євген Синельніков вирішив відволіктися від закордону та показати які гарні й цікаві місця є у нашій країні.

«Таку тему та формат обрали тому, що ми є фахівцями саме у подорожах, – каже продюсер Сергій Гулейков. – Ми зрозуміли, що в нашому медіапросторі не було програми, яка б просто та правдиво розповідала про те, що можна побачити та зробити туристу в українських містах».
«Громада», ситком, мок'юментарі, «КУНИЦЯ продакшн»

Проект, що вийде на каналі «НЛО TV», розповідатиме про дівчину Алісу, яка після навчання в Європі повертається до України з грантом на створення молодіжного центру. Їй доведеться дати раду обмеженості й корумпованості чиновників, а ще – показати іншим молодим людям, що значить бути громадським активістом.

«Соціальна місія нашого проекту полягає в демонстрації різноманіття та толерантності в українському суспільстві та викритті токсичних стереотипів», – підкреслює продюсер Серж Куніцин.
«Золотий батон», серіал, соціальна комедія, 435 FILMS

У центрі сюжету – злодій Гаррі, який останні 7 років провів у в'язниці. На волі на нього чекають кілька «золотих батонів», котрі він вкрав з Межигір'я та заховав у підвалі автомайстерні. Проте, тепер автомайстерня перетворилася на волонтерський центр, яким керує переселенка з Донбасу Марина. Вийшовши на свободу, Гаррі влаштовується на роботу в центр, аби дістатися до «батонів» ... Проект планується випустити спочатку у вигляді 4-серійного телешоу, а потім перемонтувати в повний метр.
«Ми обрали цю тему тому, що вважаємо волонтерський рух унікальним явищем в Україні, – розповідає продюсер проекту Поліна Бушинська. – Він активізувався саме після Майдану та ілюструє ті позитивні зміни в нашій країні, які відбулися після Революції Гідності. Народившись саме на Майдані, волонтерський рух зараз здійснює успішні проекти по всій країні та продовжує допомагати людям на окупованих територіях. Жанр комедії дозволить нам розповісти про життя волонтерів в легкій та зрозумілій для глядача формі».
«І будуть люди», серіал, історична драма, Film.UA Production

12-серійний проект за однойменним романом Анатолія Дімарова розповість про життя українських селян, які стали заручниками жорстоких часів, що передували трагедії Голодомору. Герої серіалу об'єднуються, щоб разом протистояти недолі. За задумом творців, серіал, який вийде на каналі СТБ, покликаний розширити та змінити стереотипні уявлення про українське село.
«І будуть люди» ми позиціонуємо як «історію про минуле заради майбутнього». Ми звертаємося до історичних подій, щоб зрозуміти сьогодення і, якби пафосно це не звучало, вибороти кращу долю, – каже продюсер проекту Олеся Лук'яненко. – Наші герої жили близько 100 років тому, але їхні конфлікти, сумніви та прагнення зрозумілі і сьогодні. Нам здається, що у нашому серіалі українські глядачі знайдуть відповіді на багато питань, а в наших герояхвпізнають себе».
«Кафе «Київ», веб-серіал, комедія, ситком, «Кримська Медіа Платформа»

Дія 8-серійного веб-серіалу розгорнеться в невеликому кафе, яке відкрили в Києві кримські татари-переселенці. Ситком розповість про їхню адаптацію до нового життя, а також покаже дуже різних людей – гостей закладу, які за чашкою міцної кави відкривають для себе кримськотатарську культуру.

«Тема кримських татар в українському кіно та ТБ зазвичай звучить в трагічному ключі, а ідея цього проекту – показати її в іншій, позитивній тональності», – каже сценарист Олена Косенко.
«Стартапери», ситком, AMfilm

8-серійний проект для YouTube (кожна серія – 25 хвилин) присвячено трьом хлопцям і одній дівчині, які вирішують запустити в Україні свій IT-бізнес. Дистрибуцією проекту займатиметься Star Media.
Як бачимо, жанри, формати і теми проектів-переможців – найрізноманітніші. «Якщо казати про тенденції, то, аналізуючи подані на конкурс проекти, можна зробити висновок, що авторам легше піднімати загальні теми – національної ідентичності, історичної унікальності України, – коментує експерт з розвитку медіа-проектів Ukraine Confidence Building Initiative, член журі конкурсу Віра Костенко-Кузнєцова. – Не завжди вистачало конкретики. Досить мало було ідей, націлених на промоцію конкретних змін або розкриття конкретних проблемних моментів. Але в підсумку нам все ж вдалося знайти проекти, котрі, як мені здається, допоможуть українцям поглянути на Україну по-новому».
«Ми чекаємо на прем'єри проектів-переможців і пишаємося тим, що нам вдалося реалізувати цей конкурс і залучити до нього таких креативних і яскравих учасників, – резюмує Вікторія Ярмощук. – Дуже тішить, що індустрія готова працювати в напрямку соціально вагомого контенту, доносити до глядачів суспільно важливі меседжі та знаходити для цього нові цікаві форми».

Побачити реалізацію ідей-переможців PITCH UA ми зможемо вже скоро: за умовами конкурсу, проекти мають вийти в ефір до квітня 2020 року включно. Отже – не перемикайтеся! Та стежте за новинами MRM – попереду ще багато цікавого.