Запуск нового проєкту USAID Transformation Communications Activity та відкриття конкурсу соціально вагомого контенту PITCH UA 3
16 грудня відбулось офіційне онлайн-відкриття третього сезону PITСH UA — конкурсу соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну, який організовує компанія Media Resources Management (MRM) за підтримки USAID та сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України.

У межах заходу Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) представило Проєкт «USAID Transformation Communications Activity». Основна мета проєкту – побудова партнерства та ефективної комунікації між урядом України, креативним сектором і громадянським суспільством для зміцнення української демократії за допомогою інноваційних комунікаційних ініціатив. PITCH UA 3 став першим проєктом у межах цієї програми, що передбачає тривалу масштабну підтримку креативних індустрій в Україні.

Джеймс Хоуп, директор Місії USAID в Україні та Білорусі: «Проєкт ТСА є новим видом діяльності для USAID, утім у сфері медіа в Україні наша організація працює вже більш як 25 років. Ми підтримуємо незалежні українські медіа, у нас є спільні проєкти з державними та суспільними мовниками, програми розвитку медіаграмотності та ін. Саме в межах одного з наших проєктів «Зміцнення громадської довіри» було реалізовано 2 попередні конкурси PITCH UA. Українському суспільству важливо розуміти успіхи, які країна здобуває на шляху її демократичного розвитку. Уже протягом 2 років нам вдається пояснити складні соціальні тематики простою мовою саме завдяки PITCH UA. Тож ТСА підтримуватиме контент, який демонструє широкій аудиторії позитивні зрушення в країні. Ми завжди концентруємося на підсиленні українських голосів та пріоритетів – у цьому проєкті та в інших».

Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики: «Перед Україною постає багато викликів та загроз, зокрема інформаційних, адже ми живемо в дуже непростий період. В інформаційному полі існують серйозні загрози, які пов'язані як з війною, так і з дезінформацією, з іншого боку – є необхідність вибудовувати міцні комунікаційні зв'язки із суспільством з боку урядових структур, де важливою є роль Міністерства культури та інформаційної політики, яке відповідає за стратегічні комунікації. Тому для нас важливою є співпраця із такими проєктами, як ТСА, зокрема, у створенні соціально вагомого контенту, на якому зосереджується конкурс PITCH UA».

З 17 грудня 2020 року розпочався прийом заявок PITCH UA 3 на створення популярного контенту будь-яких форматів та жанрів для ТБ, digital та кінотеатрів: шоу, серіалів, анімації. Головним критерієм конкурсного відбору буде якість втілення ідеї, яка повинна відповідати чотирьом темам:

  • Я відчуваю зміни: реформуючи Україну
  • Об'єднуючи Україну: єдність у різноманітності
  • Медіа мають значення
  • Російськомовний контент: з'єднати роз'єднане
Віра Костенко-Кузнєцова, заступниця керівника ТСА, контент директорка: «Соціально вагомий контент звучить дуже серйозно, але, насправді, – це контент, який поряд із драматичною чи розважальною історією має на меті донести до глядача дещо глибше повідомлення – пояснити певні процеси чи запропонувати як діяти в певній ситуації. Такий контент існував завжди та найпоказовіше його можна продемонструвати на прикладі народної творчості – казок, легенд та міфів – там завжди поряд з головною сюжетною лінією є повчальна складова. Саме про це йдеться, коли говоримо про сучасний контент – продюсери часто захоплюються формою, драматичною стороною історії, втрачаючи основні меседжі. Ми шукаємо такі проєкти, які несуть повідомлення, що можуть змінити ставлення аудиторії до складних суспільних процесів, які зараз відбуваються в нашій країні. Також ми проводимо багато досліджень, аби виявити потреби аудиторії, на основі яких ми й формуємо теми для PITCH UA».

16 грудня, під час офіційного відкриття конкурсу, провідні експерти міжнародних організацій USAID, UNICEF, IREX, українських урядових та громадських інституцій акцентували важливі точки кожного з тематичних напрямів PITCH UA 3, які потребують комунікації для широкої аудиторії. Організатори також готують інтерв'ю зі спеціалістами з кожної сфери, які допоможуть аплікантам та усім зацікавленим зорієнтуватися в творчих пошуках.

Голлівудські продюсери, члени міжнародної експертної групи конкурсу PITCH UA - Адам Сігел та Джош Вайнсток, провели два майстер-класи: «Девелопінг соціально важливого контенту» та «Формати соціально важливого контенту». На прикладі проєктів, реалізованих у попередніх сезонах PITCH UA, а також успішних міжнародних взірців, вони розповіли, як імплементувати соціально важливі меседжі в популярні формати, аби спрямувати потенційних учасників конкурсу в підготовчому процесі.

Записи заходу-відкриття та розповідей експертів можна переглянути на сайті та YouTube каналі PITCH UA 3.

Для глибшого розуміння громадської думки щодо кожної з тем конкурсу, організатори опублікують авторитетні соціологічні дослідження, на які опиралися експерти проєкту USAID Transformation Communications Activity під час формування конкурсних тем PITCH UA 3 – стежте за оновленнями на сайті конкурсу, аби не проґавити важливу інформацію.

Взяти участь можуть продюсери — громадяни України, зареєстровані як ФОП, а також продакшн-компанії, зареєстровані в Україні. Подати заявку можна тут – до 24:00 27 січня 2021 року.

За результатами конкурсу буде визначено декілька переможців, які зможуть отримати часткове або повне фінансування проєкту (детальніше – у Правилах PITCH UA 3), а також експертний супровід на всіх етапах його розробки та виробництва. Підтримку можна отримати як на виробництво всього проєкту, так і на девелопмент та пілотний епізод. Варто також зазначити, що проєкти не обмежені датою релізу.
Слідкуйте за новинами на офіційному сайті та Facebook-події конкурсу.