Відкрито прийом заявок на отримання грантів PITCH UA 4
16 грудня відбулося офіційне відкриття четвертого сезону конкурсу PITCH UA і розпочався прийом заявок на участь у конкурсі, який триватиме до 10 січня.
Українські виробники контенту мають можливість отримати фінансову та експертну підтримку на створення аудіовізуальних проєктів для кінотеатрів, ТБ та онлайн-платформ, яку надає програма Transformation Communications Activity (TCA, USAID). Традиційно у фокусі уваги – фільми, серіали, шоу, які транслюють конструктивні наративи про Україну і впливають на формування позитивної громадської думки в межах двох ключових тем: "Медіа мають значення" та "Видимі трансформації".

Важлива інновація цьогорічного конкурсу – на розгляд приймаються виключно проєкти на етапі розробки концепції. Тож, якщо у вас є ідеї соціально вагомого контенту та потужності для подальшого його втілення (досвід створення та дистрибуції АВ контенту / виробнича команда / стратегія дистрибуції) – саме час подати їх на розгляд експертного журі PITCH UA. Конкурсна процедура передбачає подальшу роботу аплікантів, що пройшли перший відбір, над доопрацюванням їхніх концепцій під менторством досвідчених міжнародних експертів, які працюватимуть з проєктами-переможцями і на етапі девелопменту.

Про всі нововведення та фази реалізації конкурсу, а також про те, як цікаво говорити про складні теми в будь-яких форматах, організатори розповіли під час онлайн-відкриття PITCH UA 4. У заході взяли участь: Катерина Удут, директорка MRM, Наіда Зекевіч-Бін (Naida Zecevic-Bean), виконуюча обов'язки Директора Офісу сприяння демократії та врядування USAID в Україні та Білорусі, Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики України, а також представники ТСА – Олександр Клейменов, керівник розробок теле- і кіно-проєктів, TCA, USAID та Катерина Некрасова, керівниця напряму діджитал контенту, TCA, USAID.

Своїм досвідом співпраці з PITCH UA поділилися переможиці минулих сезонів конкурсу, продюсерки Наталка Якимович та Мар'яна Нечипоренко. Про теми цього сезону говорили відомі українські експерти Євген Глібовицький (НСТУ), Оксана Ілясевич-Богородова (TCA, USAID), Сергій Кубах (АГРО, USAID), Вікторія Оникієнко (АГРО, USAID), Галина Петренко (ГО «Детектор медіа»), Олена Дудко (TCA, USAID).

Про те, як соціально вагомий контент зробити якісним та популярним, а також як його успішно презентувати на пітчингу, розповідали Дженніфер Крендалл (Jennifer Crandall) – журналістка та режисерка, двічі номінована на премію Emmy та голлівудські продюсери Адам Сіґел (Adam Sigel) і Джош Вайнсток (Josh Weinstock), які консультували учасників конкурсу попередніх сезонів і вже добре знаються на українському контексті.

Відеозаписи заходу українською та англійською мовами ви можете переглянути на YouTube-каналі PITCH UA. Зверніть увагу, що за тим же посиланням доступні майстер-класи Освітньої платформи PITCH UA, які зосереджені саме на імплементації соціально вагомих ідей в аудіовізуальний контент. Вони можуть стати вам у нагоді при підготовці первинних концепцій проєктів для подачі на конкурс.

Крім того, видання Media Business Reports (MBR) підготувало детальний огляд відкриття проєкту та зафіксувало для вас засадничі моменти, на яких наголосили експерти під час події, і про які варто пам'ятати під час апікаційного процесу. Матеріал читайте за лінком.

Презентації спікерів ви можете переглянути тут.

Детально про умови подачі заявок та перебіг конкурсу читайте на сайті PITCH UA 4 та у Правилах (USAID RFA document).