Be creative, be Ukrainian! Відкрито третій сезон конкурсу соціального вагомого контенту PITCH UA
16 грудня стартує PITСH UA 3конкурс соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну, який організовує компанія Media Resourсes Management (MRM) за підтримки Проєкту «Трансформація комунікацій» (TCA), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Проєкт має на меті сприяти створенню якісного контенту для телеканалів, кінотеатрів та вебресурсів, який стверджує єдність України в її різноманітності, спонукає не бути осторонь, брати активну участь у житті країни та надихає історіями про сильних людей. Переможці PITCH UA 3 отримають часткове фінансування виробництва проєкту, а також експертний супровід на всіх етапах його створення.

Аудіовізуальні проєкти, що подаються на конкурс PITCH UA 3, можуть належати до будь-яких жанрів та видів – серіали, документальні проєкти, телешоу, анімація, фільми, соціальна реклама, вебсеріали, кросплатформенний контент тощо. Важливо, що до конкурсної програми приймаються нові проєкти, які знаходяться на стадії ідеї, розробки чи виробництва.

Традиційно до участі запрошуються продюсери та креатори – громадяни України, зареєстровані як ФОП, а також продакшн-компанії, зареєстровані в Україні.

Особливістю третього сезону конкурсу є ширший ніж зазвичай вибір тем, на яких у своїх аудіовізуальних проєктах мають зосередитись апліканти для участі у PITCH UA 3. Цьогоріч конкурс фокусується на чотирьох тематичних блоках:

1. Я відчуваю зміни: реформуючи Україну

Контент, який ґрунтується на засадничих реформах країни, а також висвітлює те, як вони розвивають відповідальність громадян за особисте здоров'я, суспільне життя, поведінку онлайн та ін. ТСА пропонує зосередитися на тих сферах, де реформи надають громадянам відчуття реальних змін у країні.

2. Об'єднуючи Україну: єдність у різноманітності

Змістовні та захопливі історії про людей України, про їхній спільний досвід та цінності, які є складовою сучасної української ідентичності. Цього року особливої уваги надаємо контенту, який стосується історії України, її унікальної культури та активної позиції громадян.

3. Медіа мають значення

Дезінформація сьогодні є складною та багаторівневою. Хоча соціальні дослідження показують, що українці мало довіряють російським медіа, вони все ще не є вправними в ідентифікуванні фейків та маніпуляцій і залишаються вразливими до деструктивних російських наративів, що проникли в усі сфери життя. Ця тема доповнить тривалу підтримку, яку USG/USAID надають посиленню медіаграмотності та протистояння дезінформації.

4. Російськомовний контент: з'єднати роз'єднане

Ця тема допоможе українським виробникам контенту висвітлити російською мовою головні позитивні зміни, які Україна реалізувала з часів Революції гідності. Поки Росія активно просуває імідж України як неспроможної держави (failed state), якою керують фашисти або сили зовнішнього впливу, Україна в реальності є різноманітною та сучасною країною, яка здійснює величезний поступ у напряму демократичних реформ.

Кожна із запропонованих тем буде широко розкрита на заході-відкриття PITCH UA 3, що відбудеться 16 грудня. Також учасники матимуть змогу познайомитись із глибоким експертним баченням кожного із тематичних блоків: в рамках проєкту відбудеться низка розмов та інтерв'ю із спеціалістами кожної сфери, що будуть доступні усім охочим на сайті конкурсу у відео-форматі.

ЕТАПИ КОНКУРСУ
(усі заходи проходитимуть онлайн та будуть доступні для перегляду безкоштовно для всіх охочих)

16 грудня 2020 – Офіційне відкриття сезону за участі українських та іноземних медіаекспертів
17 грудня 2020 – 27 січня 2021 – Прийом заявок першого етапу
12 лютого 2021 Оголошення шорт-листа за результатами першого етапу
23-26 лютого 2021 Докторинг-майстерня проєктів, що увійшли до шорт-листа
1-28 березня 2021 Фінальний прийом заявок
20 квітня 2021 Фінальний пітчинг
29 квітня 2021 Оголошення переможців конкурсу PITCH UA 3

На всіх етапах PITCH UA 3 відповідність кожного проєкту-апліканта цілям та критеріям конкурсу буде визначатись на основі голосування експертного журі. До його складу увійдуть українські та міжнародні медіаексперти, фахівці у тих сферах, що корелюють із тематиками конкурсу, представники профільних міністерств та організацій, представники ТСА/USAID.

Катерина Удут, директорка MRM: «Місія нашої компанії – сприяти розвитку здорової екосистеми аудіовізуальної індустрії в Україні. Рівень розвитку та показник здоров'я нашої сфери, власне як і будь-якої іншої, оцінюється не лише кількісними, якісними чи грошовими показниками, а й готовністю вкладати свій ресурс у продукти та ідеї, що змінюють світ на краще. І я рада, що наша команда вже третій рік поспіль має змогу співпрацювати з десятками креативних та соціально свідомих колег, і те, що завдяки підтримці USAID їх проєкти знаходять своє місце у ефірі українських телеканалів та медіаплатформ і, звичайно ж, у серцях наших глядачів. Третій сезон PITCH UA обіцяє бути ще цікавішим та більш насиченим, тож слідкуйте за новинами конкурсу та до зустрічі на заході-відкриття 16 грудня!»
Захід-відкриття PITCH UA 2 відбудеться 16 грудня онлайн.

Прийом заявок першого етапу триватиме з 17 грудня 2020 року до 27 січня 2021 року.
Слідкуйте за новинами на офіційному сайті та Facebook-події конкурсу.