PITCH UA 2: журі визначило переможців конкурсу
І цього разу їх безпрецедентно багато, а значить якісного, цікавого й різноманітного контенту про Україну вже скоро стане значно більше!
Конкурс соціально вагомого контенту PITCH UA 2, організований компанією Media Resources Management (MRM) за підтримки Проєкту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), стартував у грудні минулого року.

На початковому етапі було подано 184 заявки. З них у лютому 2020-го журі відібрало 33 проєкти різних жанрів. Згодом у березні на чотириденній докторинг-майстерні за участі провідних міжнародних експертів автори проєктів отримали цінні поради щодо вдосконалення своїх робіт. Далі учасники мали відкорегувати свої заявки з урахуванням отриманих рекомендацій та подати їх на фінальний відбір. Після цього журі конкурсу ретельно вивчило всі отримані заявки та визначило серед них 17 фіналістів. А 12 травня учасники фіналу особисто презентували свої проєкти у форматі відкритого онлайн-пітчингу. І відтоді – напружено чекали на рішення журі. Та ось, нарешті, дочекалися: переможців PITCH UA 2 визначено – ми з радістю їх оголошуємо.

Нагадаємо, що перший конкурс PITCH UA, котрий відбувся минулого року, мав сімох переможців, а у другого їх вже 12! Також цього року учасники мали змогу обрати тип фінансування, на яке вони претендують. Таким чином, до категорії «Фінансування девелопменту проєкту та виробництва пілоту» пройшло чотири проєкти, а «Фінансування частини бюджету усього проєкту» отримають вісім проєктів. Отже, наші переможці:

 1. Будуємо Україну Разом; Play Production; Активація молоді; Фінансування частини бюджету усього проєкту
 2. Весілля під час розведення; 1+1 Продакшн; Гуманізація конфлікту; Фінансування частини бюджету усього проєкту
 3. ВИХІДНІ на Атласі; ТОВ «Твій найкращий фестиваль»; Активація молоді; Фінансування частини бюджету усього проєкту
 4. Всі, хто хотіли, поїхали?; Студія виробництва відео «Real Stories Production»; Гуманізація конфлікту; Фінансування частини бюджету усього проєкту
 5. Голова; GOOD MOOD PRODUCTION; Активація молоді; Фінансування девелопменту проєкту та виробництва пілоту
 6. МАМА; ТОВ «Основа Фільм»; Гуманізація конфлікту; Фінансування частини бюджету усього проєкту
 7. Морська Академія; ТОВ "СТАР МЕДІА"; Активація молоді; Фінансування девелопменту проєкту та виробництва пілоту
 8. Радикальне рішення; GREEN PENGUIN MEDIA; Активація молоді; Фінансування частини бюджету усього проєкту
 9. Розбір гри; ТОВ «КС ПРОДАКШН»; Комунікація з окупованими територіями, Активація молоді; Фінансування девелопменту проєкту та виробництва пілоту
 10. ЧУМА; Громадська організація «Національна асоціація медіа»; Гуманізація конфлікту, Комунікація з окупованими територіями; Фінансування частини бюджету усього проєкту
 11. Шалені бджолярі; ФОП Кузьменко Ярослава Василівна; Гуманізація конфлікту; Фінансування девелопменту проєкту та виробництва пілоту
 12. Я у мами стартапер; TWO WORDS; Активація молоді; Фінансування частини бюджету усього проєкту
Всі переможці отримають можливість фінансування від UCBI II/USAID (відповідно до дійсних Правил конкурсу), а також консалтинг-супровід від USAID у подальшій роботі над проєктами.

«Ми дуже задоволені результатами другого конкурсу PITCH UA і раді підтримати так багато цікавих історій. Ці історії охоплюють усі три тематики конкурсу і мають цілу палітру різноманітних форматів та партнерств. Ми вкотре були вражені зростаючим інтересом до створення якісного та соціально вагомого контенту з боку креативних телевізійників та кінематографістів. – каже керівник медіа напрямку UCBI II Віра Костенко-Кузнєцова. – Дякуємо всім, хто цього року подав свої заявки, а особливо тим, хто дійшов до фінального етапу. Щодо учасників, яких, на жаль, немає в списку переможців – сподіваємося, що ви знайдете інші джерела фінансування та зможете втілити свої ідеї у життя. Нам подобається потенціал українського креативного ком'юніті, і ми сподіваємося, що за нашої підтримки проєкти-переможці стануть ще кращими та завоюють свої глядацькі аудиторії. І ми разом зможемо довести ще раз, що Україна – це сучасна європейська країна, яка одночасно є єдиною та різноманітною».
Головна мета конкурсу – стимулювати появу все більшої кількості знакових успішних проєктів, що привертатимуть увагу глядачів до важливих соціальних питань та сприятимуть позитивним змінам у нашій країні.

«Одна з особливостей PITCH UA 2 – не «запрограмована» від початку кількість переможців. Це стало можливим завдяки підтримці UCBI II/USAID – їх щирій зацікавленості у тому, аби контенту, що ціннісно об'єднує українське суспільство ставало дедалі більше. І саме тому ми зараз маємо можливість вітати таку велику кількість переможців, – каже директор MRM Катерина Удут. – Дуже тішить, що на конкурс було подано стільки цікавих заявок, які стосуються найрізноманітніших і справді важливих соціальних тем. І відчувається: автори звертаються до цих тем не тому, що «треба», а оскільки їм справді хочеться щось змінити на краще. Тож, думаю, не буде перебільшенням сказати, що наш конкурс певним чином переріс у справжній «рух» на рівні усієї індустрії, який, сподіваюся, розвиватиметься й надалі».
Отже, конкурс офіційно завершено. Організатори щиро бажають всім переможцям щасливої дороги на шляху до сердець українських глядачів!

Але PITCH UA 2, хоч і каже «до побачення!», та не прощається, бо з нами досі «Розмови з Голлівудом» – спеціальна програма в межах конкурсу: серія онлайн-інтерв'ю з провідними фахівцями американської аудіовізуальної індустрії, що протягом шести непростих карантинних тижнів надихала нас та допомагала розвивати креативний потенціал.

Остання з «Розмов…» відбудеться у вівторок, 26 травня, але записи бесід і надалі будуть доступні на YouTube каналі проєкту.