Докторинг PITCH UA 2: поради та враження міжнародних експертів
Минулого тижня завершилася докторинг-майстерня, що мала на меті допомогти учасникам конкурсу вдосконалити проєкти.
Докторинг-майстерня складалася з двох частин. Перша, що відбулася 2 березня в «Освіторії», – відкритий захід, відвідати який мали змогу усі охочі. Побачити пітчинги 33 конкурсних проєктів, що пройшли до другого етапу конкурсу, та почути поради членів журі – міжнародних експертів зі створення соціально вагомого контенту – прийшло понад 120 гостей. Фотозвіт відкритої докторинг-майстерні можна проглянути тут.

А далі, з 3-го по 5-те березня, у закритому режимі тривали індивідуальні консультації, протягом яких члени журі – медіаекспертка Кара Вейман (Kara Wayman), продюсер Джош Вайнсток (Josh Weinstock), шоуранер Віктор Пьонтковскі (Wiktor Piątkowski) та контент-стратег Адам Сігел (Adam Sigel) – детально аналізували кожен конкурсний проєкт PITCH UA 2 разом з його авторами.

Адам Сігел – єдиний з цієї поважної компанії, хто вже вдруге є членом журі PITCH UA, а отже має змогу відстежити зміни, що відбулися з конкурсом цього року. В першу чергу Адам відзначає позитивний вплив, що має на конкурс запровадження трьох конкретних категорії для конкурсних робіт – «Гуманізація конфлікту», «Комунікація з окупованими територіями» та «Активація молоді».

«На мою думку, цьогорічна «конкретизація» конкурсних категорій – це хороший спосіб дістатися до певних тем без перешкод, – каже Адам Сігел. – Цього разу, як і минулого, я бачив хороші проєкти, в яких відчувалася справжня пристрасть: рефлексія й чутливість до реальних речей, які безпосередньо стосуються сучасної України та українців. Але, на жаль, якісний рівень деяких робіт так само лишає бажати кращого. Проте, в деяких випадках справжню суть проєкту можна просто не розгледіти, доки не копнемо глибше».
Саме цим «копанням глибше» й займалися міжнародні експерти протягом трьох днів індивідуальних консультацій. І тепер сподіваються, що учасники дослухаються до їхніх порад, вдосконалять свої проєкти та зроблять так, що журі у фіналі буде дуже складно обрати кращих з кращих.

«Я не мав заздалегідь жодних очікувань, тому був приємно здивований різноманітністю конкурсних робіт,зазначає Віктор Пьонтковскі.Було представлено безліч жанрів: художні фільми, документальні проєкти, телесеріали, веб-серіали. PITCH UA 2це дуже цікавий підбір форм і ідей. Серед проєктів я як член журі в першу чергу шукав хороші історії. Що на мою думку хороша історія? Універсальна: така, що може спрацювати і в Україні, і Польщі, й у Німеччиніна будь-якому ринку. Були ідеї, які мені дуже сподобалися, але подивимося що з того вийде».

«Те, що більшість проєктів чітко відповідали трьом заявленим категоріям,це вже саме по собі успіх. Крім того, проєкти викликали цікаву та продуктивну дискусію, – ділиться враженнями Джош Вайнсток. – Кожен проєкт – це наче живий організм, що дихає та розвивається: коли ідеї стикаються із зовнішнім світом, вони стають лише кращими. Тож я сподіваюся, що кожен учасник сприйматиме фідбек як конструктивну критику та продовжить працювати над оформленням своєї історії».
Доопрацювавши проєкти, учасники мають подати заявку на фінальний етап конкурсу згідно офіційних правил PITCH UA 2. Прийом заявок розпочався 3 березня та триватиме до 10 квітня 2020 року включно.

Далі міжнародне журі ретельно розгляне всі подані заявки та обере фіналістів конкурсу. Перелік проєктів-фіналістів, автори яких матимуть змогу презентувати їх особисто експертам та широкому загалу на фінальному пітчингу, буде офіційно оголошено 27 квітня 2020 року на сайті PITCH UA 2.

«Скільки буде фіналістів? Я точно знаю, що від одного до тридцяти трьох», з посмішкою каже Адам Сігел. Адже всі учасники PITCH UA 2 мають рівні шанси. Бажаємо успіху!

Нагадуємо, що другий конкурс соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну PITCH UA 2 організовано компанією Media Resources Management (MRM) за підтримки Проєкту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).